- Reklama -living

Moderní dřevostavba s nádechem klasiky

Majitele novostavby v Banské Štiavnici vedly k výběru typu konstrukce dobře promyšlené důvody. Chtěli ekologický dům, jehož stěny by nezabíraly příliš mnoho prostoru z půdorysu. Jejich blízký vztah k přírodním materiálům se promítl také do interiéru, který okouzlí každého milovníka glamour stylu.

Výhody dřevostavby je přesvědčily
Po důkladném zvažování a porovnávání možných konstrukcí staveb si majitelé se majitelé rozhodli pro dům ze dřeva. Z jejich pohledu jeho pozitiva výrazně převyšovala negativa. „Faktorů, které jsme zvažovali bylo mnoho, ale šlo nám hlavně o úzké obvodové a vnitřní stěny, rychlost výstavby, přírodní materiály a nízké tepelné ztráty,“ říká majitel Michal. Jelikož předtím oba manželé bydleli ve zděných stavbách, neměli s dřevostavbami zkušenosti, ale i třech letech bydlení v novém domě vnímají zatím samé výhody.

Dýchá i bez tepelných ztrát
Dům má difúzně otevřenou konstrukci s ekologickou minerální vlnou, která dobře propouští páry, takže se vlhkost nesráží na stěnách a netvoří se žádné plísně. V zimě je výhodou, že i přes nízké teploty sluníčko pěkně vyhřeje místnosti a tepelné ztráty jsou minimální. „Pro mě je z pohledu konstrukce důležité i to, že nemusím vrtat do zdi s příklepem, jako u zděných stěn,“ dodává majitel.

Klasická elegance může být také na chatě
O zálibě v přírodních materiálech svědčí nejen obálka domu s malebnou verandou a cihličkovými lícovkami, ale také celý obytný prostor. Majitelům se podařilo sladit moderní interiér s prvky pohodové elegance dávných dob, která je dnes velice oblíbená. Styl zařízení souvisí také s tím, že aktuální dům využívají k rekreačnímu bydlení. „Pro začátek jsme dům plánovali jako chatu, později pro nás bude celoročním bydlením,“ vysvětluje majitel.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články