- Reklama -living

Jak na inovativní a nadčasovou fasádu

Kromě ochrany domu před povětrnostními podmínkami, je fasáda hlavním prvkem, který člověk zaznamená při pohledu na dům. Pokud vás nudí bílá omítka, ukážeme vám možnosti zajímavého zpracování fasád.

Kompozitní obklad
Moderní obklad, který vypadá k nerozeznání od dřeva? Ano, dobře vidíte. Kompozitní obklad je reálná a přírodní imitace dřeva se spoustou výhod. Díky odolným vrstvám je ve srovnání se dřevem odolný vůči vodě, povětrnostním podmínkám a UV záření.

To mu zajišťuje všechny estetické vlastnosti desítky let bez jakékoli údržby. Mezi důležité faktory patří také fakt, že tento obklad je vyroben z recyklovaného materiálu a sám je 100% recyklovatelný.

Trapézový plech
Nejčastěji je používán v průmyslu, ale při správném výběru dokáže ozvláštnit fasádu. Výhodou trapézového plechu je jeho vysoká odolnost vůči extrémním podmínkám, jako jsou sníh, led nebo horko. Pokud vás jako první napadla koroze, nemusíte se bát. Dnešní výrobky trapézových profilů obsahují protikorozní ochranu pozinkováním nebo v podobě ochranných povlaků. Cena těchto plechů je nad očekávání dobrá a máte možnost si vybrat ze spousty barevných provedení, například i imitaci dřeva.

Corten
Každá fasáda z Corten oceli je jedinečná. Vlivem povětrnostních podmínek se na jejím povrchu vytvoří vrstva zvaná patina. Ta ochraňuje samotné jádro obkladu a barevně se mění, od rezavě oranžové až po tmavě hnědou.

Díky svému speciálnímu složení Corten fasáda nevyžaduje žádnou povrchovou úpravu a údržbu. Jako provětrávaná fasáda zlepšuje teplotní vlastnosti domu. Tento materiál je ekologický a 100% recyklovatelný, což je velkým přínosem pro současnou klimatickou situaci.

Pohledový beton
Dekorativní betonové omítky jsou skvělou volbou. Dodají vašemu domu moderní styl a jejich aplikace není vůbec náročná. Kromě toho disponují dlouhou životností a ochrání váš dům před prasklinami, plísněmi a řasami. Zajišťují dokonalou ochranu a jsou dostupné v různých barevných provedeních.

Titanzinek je moderní materiál vyrobený převážně ze zinku s příměsí titanu a mědi. Typické vlastnosti zinku způsobují neobvykle dlouhou životnost materiálu.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články