- Reklama -living

Zimní zahrada a terasa rozšiřují interiér rodinného domu a přenášejí dovnitř kousek přírody.

Pohodlný, útulný a stylově vytříbený mezonet vyměnila designérka a zároveň investorka za bydlení ve starším rodinném domě ze dvou důvodů – pro touhu po zahradě a realizaci svých nápadů.

Čtyřčlenná rodina má k dispozici stejnou podlahovou plochu (240 m2), ale díky promyšlené dispozici a zařízení má každý více místa a žijí v těsném kontaktu s přírodou. Dům ve starší zástavbě se skrytou zahradou a géniem loci si investoři zamilovali na první pohled. Líbila se jim také původní dispozice, kterou však přizpůsobili svému životnímu stylu.

Při celkové rekonstrukci podstatně rozšířili dům, zejména v patře, které sloužilo jako půda. Vestavěním vikýřů vznikly dva plnohodnotné dětské pokoje a společenský prostor s domácí posilovnou a kinoprojekcí. Pro praktičtější přístup do sklepa otočili schodiště, nově se do něj vchází krytými dveřmi rovnou z kuchyně.

Rodina ráda tráví čas aktivně, odpočívá při sportu nebo na výletech, proto bylo hlavní myšlenkou designérky navrhnout prostředí, kde mohou všichni načerpat energii, inspirovat se krásou, relaxovat, přijímat návštěvy a trávit společný čas. Důležité bylo propojit zejména společenské prostory a rozdělit je na zóny podle činností.

Kuchyně tvoří srdce domu. Červená barva povzbuzuje dobrou náladu, chuť k jídlu i konverzaci, spotřebiče a skříňky schované ve vestavěné kuchyňské lince z dubové dýhy působí velmi elegantně. Velkorysá pracovní deska z technistonu přirozeně navazuje na jídelnu, kde se odehrává rodinný život i časté večeře s přáteli. Tlumené osvětlení a tmavší malba obývacího pokoje vybízejí k odpočinku. Zimní zahrada propojuje dům s přírodou a zároveň nabízí díky oddělení skleněnými dveřmi klid a soukromí. Výrazné kovové rámy fungují také jako designový prvek.
Interiér zdobí obrazy a další umělecké artefakty českých i zahraničních umělců.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články