- Reklama -living

Jablko lásky

Obyčejné jablko se za afrodiziakum obvykle nepovažuje. Vědecký výzkum z roku 2014 však poukazuje na viditelný vztah mezi pravidelnou konzumací jablek a sexuální touhou u žen.

Pravidelná konzumace jablek zvyšuje libido u žen.
Podle výsledků jedné ze studií skupina žen denně konzumující jablka vykazovala větší chuť na sex než skupina bez pravidelného přísunu jablek. Nedokazuje to přímo afrodiziakální účinky jablka, ale poměrně výraznou souvislost mezi pravidelnou konzumací jablek a zvýšeným libidem u žen. V lidské historii se to potravinami a bylinami, které jsou pomocníky Afrodity jako bohyně lásky, jen hemží. Dnes už sice nemícháme nápoje lásky ani neprovádíme šamanské rituály, ale rádi hovoříme o povzbuzujících účincích například čokolády, chřestu, fíku, šafránu, koriandru, kávy, avokáda, banánů, ústřic nebo červeného vína…

Hormon boduje i na fotkách
Celer obsahuje hormon androsteron, který tělu dodá mužný pot. Samotný hormon je bez zápachu, ale pro nevěřící: Američtí vědci rozdělili fotky mužů na dvě části. První část byla postříkána androsteronem. Potom fotky předložily ženám. „Andosterónovi“ muži na fotkách bodovali mnohem víc.

Ostrá je dobrá
Magická síla chilli papriček spočívá v látce zvané kapsaicin. Tato látka, která způsobuje jejich pálivou chuť, zvyšuje srdeční tep, rozšiřuje cévy a dodává tělu hormon štěstí endorfin. Všechny jmenované efekty správné okoření i valentýnské touhy.

Petržel v polévce
Když vaříme zeleninovou polévku, není třeba šetřit petrželkou. Podle vědců totiž obsahuje látku zvanou apiol, která rozšiřuje cévy a příznivě působí na pohlavní orgány. Po dobrém jídle přichází dezert – mohou to být například datle nebo fíky, ale měly by být čerstvé – datle údajně aktivizují vylučování spermií.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články