- Reklama -living

Pozor! Toto jsou 3 pravidla správného praní, o kterých jste (asi) netušili…

Je to jedna z nejběžnějších činností v dnešní domácnosti. Naštěstí, výrazně usnadněna díky automatickým pračkám. Ale opravdu si myslíte, že umíte správně prát a postarat se o vaši automatickou pračku?

Nedávný materiál s odborníky, které cituje britský Daily Mail, přinesl pár zajímavých poznatků, které jsou možná i pro našince překvapením či zcela novou informací. Pokud mezi ně nepatříte, pokračovat ve čtení už nemusíte. Ale věděli jste například, že…

…pračka se nečistí sama
Přestože v ní používáte prací prášky, nastavujete různé teploty, vaše pračka si zaslouží pravidelnou údržbu a čištění. Ideální je údajně frekvence přibližně každých šest týdnů, kdy necháte přístroj projít nejdelším cyklem s nejvyšší teplotou. Nemusíte přidávat prací prášek, ale ke zničení bakterií můžete přidat roztok octa, případně bělidlo. Po tomto pracím cyklu je dobré udělat ještě jeden naprázdno. Se studenou vodou.

…praní ve studené vodě je šetrnější
A nemyslíme tím jen váš rodinný rozpočet, ale také samotné oděvy, které do pračky vložíte. V případě praní se studenou vodou můžete do pračky naložit více prádla na praní. Studená voda je šetrnější k oděvům, pomáhá předcházet mačkání či vyblednutí barev. Pračka spotřebuje až 90 procent energie na ohřívání vody a jen zhruba 10 procent potřebuje k chodu motoru či odstřeďovací cyklus. Samozřejmě některé oděvy či prádlo potřebují vyšší teplotu při praní, aby se zničily bakterie. Řeč je například o ručnících či ložním prádle.

…příliš mnoho pracího přípravku může škodit
Pokud máte pocit, že na více znečištěné věci pomůže i více pracího prášku, promyslete si to ještě jednou. Samozřejmě i na obalech pracích přípravků jsou doporučené možnosti pro mírné nebo silně znečištěné prádlo. Pokud se udržíte v těchto limitech (které jsou závislé i na hmotnosti prádla či teplotě pracího cyklu), mělo by to být v pořádku. Pokud však pracího prostředku přidáváte stále více, riskujete, že na oděvech zůstanou skvrny, fleky nebo že zničíte svoji oblíbenou košili či kalhoty.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články