- Reklama -living

Kdy je životní a úrazové pojištění opravdu výhodné?


Nikdo z nás není schopný dopředu odhadnout, co nás v následujících letech čeká. I přesto, že si jistě všichni přejeme budoucnost plnou vzestupu a radosti, měli bychom být připraveni na náročnější situace. Stačí malý okamžik a člověk se ocitne v invalidním důchodu nebo pracovní neschopnosti. Z tohoto důvodu je vhodné zvážit životní pojištění.

Co je to životní pojištění?

Jedná se o jeden ze základních pojistných produktů pro fyzické osoby, které by měl každý člověk pečlivě zvážit. Pomůže vám chránit se před negativním finančním dopadem v různých situacích, do kterých se řadí nemoc či úraz. Pokud se do takové situace dostanete, pokryje vám pojištění výpadek vašich příjmů a pomůže zachovat životní standard, na který jste byli doposud zvyklí.

Toto pojištění je i pro případ úmrtí pojištěného. Pojištěný tak může být v klidu, že v případě absolutního výpadku jeho příjmu po sobě nenechá rodinu bez peněz a v dluzích.

Lidé si tedy životní pojištění sjednávají především proto, aby zajistili sebe a své blízké v době jakékoliv životní krize.

Kdy se vyplatí pojištění sjednat?

Toto pojištění si sjednávají především pracující lidé, kteří chtějí mít jistotu, že v případě nečekané nepříjemné životní situace budou schopni pokrýt své nejnutnější měsíční náklady a zajistit tak svou rodinu. Podle statistik vyplývá, že nejčastěji si životní pojistku zajišťují lidé v produktivním věku.

O životním pojištění se vyplatí přemýšlet i tehdy, máte-li finanční závazky vůči bance nebo nebankovní společnosti. Pokud byste na nějakou dobu přišli o pravidelný měsíční příjem, dokáže pojištění pokrýt vaše měsíční splátky a nebude záležet na tom, zda to, co splácíte, je hypotéka nebo nebankovní půjčka.

Na jaká rizika životní pojištění sjednat?

Každá pojistka je jiná. Od pojištěných rizik a pojistných částek se pak odvíjí také její cena. Není nutné brát nejdražší pojistku na trhu. Soustřeďte se ale na to, abyste měli pojištěnou vlastní smrt z jakýchkoliv příčin, trvalou a dočasnou invaliditu, závažná onemocnění a třeba trvalé následky úrazu.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články