- Reklama -living

Je to na Vás doma dlouhé? Všechno, na co jindy nemáte čas, teď dělejte důkladně

Vyměnit sedadlo na kole, vyčistit skvrny na koberci či dezinfikovat sportovní potřeby – to vše můžete dělat důkladně a bez shonu.

Byla jste zvyklá na denní menu či večerní posezení v restauraci? S tím je na jistý čas konec. Namísto hotových jídel můžete využít svůj čas na zkoušení nových pokrmů a receptů. To má smysl z několika důvodů: Vyhýbáte se škodlivým přísadám, palmovému oleji, velkému množství cukru a také snižujete množství odpadu. Než půjdete nakupovat, přemýšlejte o tom, co chcete vařit a nakupujte takovým způsobem, abyste se zásobami vydrželi asi týden – vyhnete se tak častým kontaktům s lidmi. Právě teď máte čas dopřát si více času na studování receptů, jejich vylepšování, zdravější vaření – to může pomoci i vaší imunitě.

Důkladně uklízíte
Venkovní příjemné teploty ukazují, že přichází jaro. Vzhledem k současné situaci a značným omezením máme nyní opravdu dost času na důkladný jarní úklid – což je i prevencí před šířením koronaviru. V nejbližších týdnech budete trávit spoustu času ve svých příbytcích, takže byste je měli mít co nejpříjemnější, ale také nejčistší. Využijte času na to, abyste vytřídili zimní věci od jarních, nepotřebné od potřebných… Ukliďte šatník, police s hrnci, vymyjte všechny žaluzie, proberte zavařeniny ve spížce či staré zásoby potravin… Důkladnou očistu dopřejte pračce či myčce, zkontrolujte kávo.

Opravujte, vylepšujte
Právě teď je dostatek času na opravu či údržbu kola i dětské koloběžky. Je čas konečně vyměnit nefunkční žárovku v šatníku či opravit pár zipů na oblečení. Můžete vyčistit skvrny na oblečení, pohovce či koberci, které jste pro nedostatek času odkládali, také máte prostor pro obnovu balkonového nábytku. Zaměřte se na staré elektrospotřebiče, ty, které chcete definitivně vyřadit, odložte na jedno místo a po skončení výjimečných opatření je odnesete do sběrného dvora. Máte-li děti, v jejich pokoji najdete také dost „práce“. Výměna baterií v hračkách, vymytí či dezinfekce sportovního nářadí i přileb.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články