- Reklama -living

Velký jarní úklid! Víte, kam s přebytečnými či vytříděnými oděvy?

I vy plánujete udělat si ve svém životě pořádek? Někdy stačí začít domácností, aby se člověku „lépe dýchalo“. Ale je třeba na to jít zodpovědně.

Současný trend separování odpadu je velmi důležitý a smysluplný. Určitě jej však nemůžete omezovat jen na zbytky potravin, papír či plasty, které se denně ocitají ve vaší spotřebě v rámci jídla či kosmetiky. Pokud se chystáte například na třídění ve skříni či knihovně, co byste měli udělat, abyste postupovali správně?

Dobrá zpráva zní, že většina takových vyselektovaných kousků z vaší domácnosti může dostat „druhý život“. Pokud jde o zachované kusy oděvů, ideální je je věnovat na charitu či případně najít někoho, kdo dané oděvy potřebuje. Klidně po soukromé lince. Samozřejmě, vyřazené oděvy by měly být vyprány a v nositelném stavu.

Velkým pomocníkem se staly sociální sítě, na kterých se pořádají rozličné sbírky, ale i burzy. Vyřazené oblečení tak můžete dokonce i zpeněžit, za pár eur prodat dál. Samozřejmě lepší pocit asi budete mít, pokud nezištně pomůžete. A vězte, že takových, co pomoc potřebují, je stále dost.

Na internetu určitě najdete spoustu podnětů, kam a jak můžete jednotlivé oděvy (ať už vaše, vaše rodinné příslušníky či třeba věci po malých dětech) věnovat. Existují i ​​mnohé oficiální portály, mezi nimi například podejdalej.sk (nevěnuje se jen oděvům, ale například i knihám, hračkám či menším částem nábytku).

Zkuste se vyvarovat vyhazování šatstva do kontejnerů. Vždy je dobré, iv menším městě, kontaktovat místní organizaci, která se zabývá například pomocí v nouzi sociálně slabším vrstvám obyvatelstva a vaše oděvy přivítá, případně vám poradí s jejich věnováním.

Jsou-li již oděvy v takovém stavu, že je opravdu nutné je vyhodit, máte dvě možnosti. Z některých můžete ještě udělat například hadry nebo utěrky do domácnosti a naleznete jim tak na pár měsíců další využití. Druhá možnost je pak sběrný dvůr.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články