- Reklama -living

Povinná jízda každé kuchyně nebo Jak si vybrat správný dřez

Nerez, keramika, kamenina, sklo nebo kompozit? Také vás trápí, jak vybrat správný dřez do nové kuchyňské linky?

Jakou zvolit velikost?

Velikost dřezu je dána šířkou skříňky, ve které bude dřez osazen. Platí zde jednoduché pravidlo: šířka skříňky definuje maximální rozměr vaničky. Příklad – pokud jste si vybrali vaničku o minimální šířce 50 cm, lze dřez namontovat do skříňky o rozměru 50 cm a více. Okapová plocha nezasahuje do objemu skříňky, proto se počítá pouze šířka vaničky. Správná velikost dřezu závisí nejvíce na vašich návycích v kuchyni a počtu lidí v domácnosti.

Další důležitý rozměr je hloubka vaničky. Zejména když často používáte větší hrnce nebo plechy, vybírejte hlubší vaničky. Pokud jste ovšem nižšího vzrůstu, nemusel by vám hluboký dřez vyhovovat, tehdy přizpůsobte nebo výšku dolních skříněk, nebo volte dřez s menší hloubkou. Optimální hloubka kuchyňského dřezu je od 18 do 25 centimetrů.

Který materiál vybrat?

Všechny materiály, ze kterých se dnes vyrábějí kuchyňské dřezy, jsou odolné proti teplotě, jsou hygienické a snadno udržovatelné. Při správné údržbě i levnější dřez vydrží dlouho a zachová si pěkný vzhled. Záleží jen na vašich preferencích a vkusu, jaký si zvolíte.

Nerez

Je přírodní, ekologický a recyklovatelný materiál, který se vzhledem ke své barvě hodí téměř do každého interiéru. Jako výhody zmíníme odolnost proti skvrnám, je nerezavějící a snese vysoké teploty. Metalický povrch nerezu je hladký a bez pórů. Díky tomu se na něm nečistoty a bakterie zpravidla jen velmi obtížně usazují či rozmnožují. O kvalitě dřezu rozhoduje tloušťka použité oceli. Čím je hrubší, tím kvalitnější dřez. Vybrat si můžete z různých provedení – matných nebo lesklých, s hladkým povrchem, se strukturou nebo mikrostrukturou.

Kvalitní nerezové dřezy nezanechávají na sobě otisky prstů. Nevýhodou nerezu jsou skvrny od vodního kamene a drobné škrábance, které vytvářejí patinu na povrchu. Oběma se můžete vyhnout, použijete-li správné ochranné a čistící prostředky.

Kameninové (granitové, silgranitové) dřezy

Jsou momentálně nejžádanější na trhu s ohledem na množství barevných provedení, hedvábnost povrchu a funkční vlastnosti. Materiál – granit zajišťuje odolnost proti vysokým teplotám, poškrábání, oděru a usazování nečistot. Granitové dřezy se vyrábějí z cca 80% drceného kamene (křemen, žula), 15% akrylátového pojiva a 5% barviva a jsou v celém objemu homogenní.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články