- Reklama -living

Byt, kterému byste nehádali jeho věk! Vzhledem hravě konkuruje kterékoli novostavbě

Tento byt je představitelem typické výstavby sídlišť 80. let, ale po zásahu designérky byla tato nálepka času stržena. Svým vzhledem může konkurovat kterékoli novostavbě. Celý totiž voní novotou!

Rozloha: 70 m2, byt

Starší byt pro moderní pár

Jelikož byt má dobře řešenou dispozici, která je předpokladem pro pohodlné užívání domácího prostředí, tato rekonstrukce se obešla bez potřeby výraznějších stavebních zásahů. Pokoje nejsou průchozí a celkově uspořádání bytu umožňovalo oddělenou denní a noční část.

„Majitelem je mladý, dynamický a moderní pár, který se rád prezentuje atraktivním životním stylem – rádi cestují a sledují trendy v bydlení. Zároveň však mají rádi přírodu. V souladu s jejich požadavky měl byt reprezentovat moderní městské bydlení, pohodlné i na setkání s přáteli, jakož i splňovat atributy budoucího rodinného zázemí,“ říká designérka Michaela Horvátová.

Majitelé koupili nemovitost v původním, částečně rekonstruovaném stavu. Bohužel, rekonstrukce absolutně neodpovídala standardům, možnostem a požadavkům současného moderního bydlení, proto se rozhodli přistoupit ke kompletnímu odstranění všech původních prvků, jako původního zděného jádra, vysekání původní dlažby osazené v chodbě a v kuchyni, jakož i odstranění polopříčky, kterou si vybudovali kuchyni a která zmenšovala pracovní plochu na kuchyňské lince.

„Z bytu jsme odstranili více než tunu stavební sutiny a takto „vyčištěný“ prostor mohl dostat svůj nový facelift. Jediná věc, kterou jsme z původního bytu zachovali, je stojací lampa, která svým nadčasovým designem připomíná drahá dánská designová svítidla od Arne Jacobsena. Po zrestaurování skvěle zapadla do vytvořeného interiéru,“ prozrazuje Michaela, která měla celou rekonstrukci i zařizování pod palcem.

Rekonstrukce bytu v činžovním domě z 50. let 20. stoletíRekonstrukce bytu v činžovním domě z 50. let 20. století
„Při navrhování bytu jsem se soustředila na několik faktorů a to: vytvořit pro mladý pár originální prostor, který bude v souladu s jejich finančními možnostmi a zároveň bude nadčasový, vzdušný a snadno udržovatelný. Praktický základ bytu jsme dosáhli uplatněním bílých stěn, bílých dveřních křídel a jednotné podlahy v neutrálním dřevodekoru dubu,“ řekla designérka.

„Aby byt nepůsobil pro bílé stěny sterilně, stěny, které jsme chtěli zvýraznit, jsme otapetovali vliesovými tapetami s efektem přiznaného betonu. Ten podpořil myšlenku vzdušného prostoru i nadčasovosti.“ – Michaela Horvátová, designérka H.Homes

kuchyňská rohová linka v bílé barvě se zástěnou se vzhledem betonu
Vstup do kuchyně je otevřen. Na pracovní ploše se varné centrum dostalo hned na kraj, takže designová digestoř vizuálně vyvažuje vysoké černé skříňky na jejím opačném konci.

Odsouzena k úspěchu

Byt byl následně zařízen hlavně praktickým sektorovým bílým nábytkem. Pro dosažení designového efektu designérka pracovala s kombinací kontrastů na různých úrovních – použitím geometrické dlažby s výrazným vzorem, černých kování v kontrastu s bílými dveřními křídly, černých armatur v kuchyni i v koupelně, černých nábytkových solitérů a černých akcentů v podobě designových doplňků…

„Nejvýrazněji se kontrastní efekt projevil v kuchyni, kde samotná kuchyňská linka byla vyskládána ze dvou různých dekorů, které jsme umístili vedle sebe (tzv. juxtapozice), a následně byl tento kontrast podtržen pokládkou praktické dlažby, která se umí popasovat se zvýšenou v kuchyni vedle běžných činností vzniká,“ vysvětluje Michaela. Samotná španělská dlažba tvoří v bytě jeden z nejvýraznějších prvků ai pro majitele je jejich srdeční záležitostí. Inu a právě proto se ji rozhodli položit iv chodbě a také v hygienickém zázemí bytu. Tím jednotlivé prostory nenuceně a velmi efektně propojily.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články