- Reklama -living

Napětí, láska a zejména humor! Toto je 10 knih, které si nyní můžete přečíst

Slovensko je doma. Alespoň jeho větší část. A spolu s naší zemí podobná situace postihla téměř celou Evropu. Jak trávit volný čas, který nemusíte věnovat práci z domova či dětem? Co takhle kniha?

Víte, jaké tituly si můžete přečíst v současné době?
Samozřejmě do knihkupectví se momentálně nedostanete, ale zásilková knihkupectví stále fungují. Rovněž je možné přes internet si objednat a rovnou stáhnout audioknihy. Další možností je, v případě, že máte doma čtečku, stáhnout nové tituly přímo do ní.

A jaké tituly jsou nejvhodnější, když sedíte v době karantény zavření doma a čekáte, až celá situace pomine? Jeden by řekl, „asi nejlepší něco veselé“. Samozřejmě se to nabízí jako odpověď. Ale podmínkou to není. Rozjímat můžete nad vážnými knihami, bavit se na veselých nebo napínat při detektivkách. Potěší slavné velké romány, na které dosud nebyl čas, nebo jste je ve chvílích povinného čtení zanedbali a obešli.

Pozor na oslabení imunity! Způsobit ho může i redukční dieta
Pozor na oslabení imunity! Způsobit ho může i redukční dieta
A možná si s trochou humoru můžete vystřelit i ze samotného koronaviru. Jak? Například jen výběrem titulu. Na trhu jsou desítky takových, jejichž název v následující situaci zaujme, klidně jej můžete s vtipným odkazem sdílet na sociálních sítích. A obsah vás může příjemně překvapit. Jsme o tom přesvědčeni. Takže, ať se líbí… Zde je 10 našich doporučení ke čtení v době korony…

 1. Gabriel Garcia Marquéz, Sto let samoty
  Kultovní román Sto let samoty poprvé vyšel v roce 1967 a dnes je považován za jedno z nejvýznamnějších děl latinskoamerické a světové literatury. Je to créme de la crémě magického realismu a navzdory názvu, který v domácí karanténě nemusí působit nejlákavěji, vám přinese výjimečný čtenářský zážitek.
 2. Arthur Conan Doyle, Ztracený svět
  Autor známý pod celém světě jako „otec“ Sherlocka Holmese je také spisovatelem, který k životu přivedl známého profesora Challengera. Vrátíme se do předpotopních dob? Obsadí zemi znovu dinosauři, kteří se dosud ukrývali na jednom místě v Amazonském pralese? Pravděpodobně ne, ale vyvolat si při čtení trošku nostalgie na klasické fantazijní dobrodružné romány neuškodí zrovna při této klasice, která byla mnohdy i zfilmována.
 3. Daniel Defoe, Robinson Crusoe
  Ruku na srdce, kdo se vydal na stránkách této knihy na opuštěný ostrov ještě jako teenager? Na kultovní dílo, které mnozí z nás zbožňovali a jiní ho kategoricky odmítali, je možná správný čas právě teď. Četli ho miliony lidí po celém světě a příběh, který vznikl již začátkem 18. století, dokáže zaujmout i dnes. Takže vzhůru na opuštěný ostrov jménem pohovka a do čtení!
 4. John Ajvide Lindqvist, Ať vejde ten pravý
  Švédská filmová verze tohoto upírského románu ohromila diváky i kritiky po celém světě, po ní následovala pro velký úspěch i americká. Ale žádný film nedokáže to, co kniha. Hororový příběh z roku 2010 vychází z pověry, že upír může vejít jen do domu, do kterého ho někdo pozve. A vedle hororové linky přináší fascinující příběh o lásce, zradě a pomstě.
 5. Gabriel Garcia Marquéz, Láska v době cholery
  Podle názvů se možná zdá, jako by slavný kolumbijský rodák všechna svá díla soustřeďoval kolem samoty, opuštění či apokalyptických vizí světa. I tato jeho kniha je však především příběhem fantazie, přináší příběh lásky, která může mít různé podoby a etapy v našem životě a která se skrývá v těch nejobyčejnějších momentech a když se na ně dokážeme podívat otevřenýma očima, odhalí nám skutečnou krásu.
 6. Samuel Beckett, Čekání na Godota
  Absurdní drama, existencionalismus? Co víc může v současném světě rezonovat v našich myslích. Beckettova „marná očekávání“ sice mohou vyznívat více než pesimisticky, ale nenechte se odradit.

 1. Mark Manson, Jemné umění mít v paži
  Nejen kultovními klasikami je mozek živý! Motivační knihy jsou pro někoho doslova závislost. Tato byla dokonce bestsellerem v Americe a úspěch sklízí i po světě. Je o osobním úspěchu či neúspěchu a také o tom, abychom byli schopni přiznat vlastní limity a akceptovali je. V aktuální době možná pomůže popřemýšlet o tom, jaké věci jsou pro nás opravdu důležité. Nebo rozčílí tak, jak to jen motivační knihy dokážou. Každopádně to stojí za vyzkoušení!
 2. Stephen King, Pod kupolí
  Pamatujete si ještě úspěšný seriál v televizi? A co takhle se pustit do skutečné knižní předlohy.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články