Moderní doba přinesla moderní způsoby. Jedním z nich je pomalá příprava nízkoteplotním vařením delší dobu.
Pomalu maso zůstává šťavnaté i po naporcování.
A zejména u vepřového masa lze takto dosáhnout výborných vlastností konečného produktu. Při teplotě 120 °C se nejprve zatáhnou na mase póry a poté se při nízké teplotě zpracovává několik hodin. Výhody: Metodu lze použít při vaření v noci bez nutného dohledu, lepší výnos z použité suroviny, úspora energie využitím výhodných nočních tarifů, maso lze snadno udržovat teplé, nedochází ke ztrátám a zničení suroviny, maso zůstává šťavnaté i po naporcování a po rozkrojení je rovnoměrně zabarvené až po vnější okraj.
Vepřové řízky ve sklenicích
I vepřové řízky můžeme konzervovat do zásoby. Nejprve je omyjeme, osušíme a dobře naklepeme. Do litrových sklenic dáme po lžičce soli, natěsno naskládáme řízky a navrch dáme lžíci sádla. Sklenice uzavřeme a sterilizujeme na dvakrát, stejně jako například guláš.
Klasika: ruční mlýnky
Ruční mlýnky na maso dnes lze dostat ve velikosti 5 a 8, v posledních letech i ve velikosti 10. Číslo udává velikost děr (otvorů) v milimetrech. Většinou se vyrábějí z kvalitního nerezu a lze je mýt iv myčce nádobí.

Prkének bez bakterií
Nejlepším způsobem, jak zabránit, aby se bakterie ze syrového masa nepřenášely mezi jednotlivými potravinami, je mít odlišné prkénka na různé druhy potravin. Tradiční dřevěné destičky je třeba dezinfikovat častěji – po každém použití nebo alespoň jednou týdně je ideální je vydezinfikovat namočením do bělidla.